147 napja, 21 hete zártak be az iskolák. Június 16-án, 52 napja elkezdődött a nyári szünet. Pár hét és újra iskola, túl gyorsan telnek a napok. 2020. 06. 18-án megszűnt a veszélyhelyzet, de életbe lépett a járványügyi készültség.
A tündérlak alakulgat, de a jövő hétre is ad még elfoglaltságot nekünk. Héten apa tevékenykedett többet, elkészültek a padlók és a létra. Még hátra van az étkező, elképzelés már megvan, de a kivitelezés még várat magára.
A számokból még mindig készítem a grafikonokat, hogy jobban átlássam a változásokat.
Az újonnan regisztrált betegek száma elég változó, de enyhe növekedés látszik.
Időnként hallani híreket különféle rendezvényekről (esküvőkről, szülinapi partiról), ahol egy beteg akár 36 embert is megfertőzhetett. Feltehetően a hivatalos adatközlésben nem egy napra regisztrálják be ezeket az eseteket, ezért nem lehet egyértelműen összekötni a híreket a napi adatközlésekkel.
Változások az előző naphoz, héthez képest és az összesített adatok az utolsó hónapról.
Napi változás Heti változás márciustól Összesített adatok
Környező országok közül Romániában és Ukrajnában meredeken emelkedik az új betegek száma, a többi országban nem ennyire súlyos a helyzet.
Környező o. össz. Környező o. 7 nap Elhunytak % 10 hét
A vírus velünk van, és nagyon jól látszik, hogy muszáj ragaszkodnunk néhány szabályhoz, és betartanunk azt, még ha ebben a melegben kicsit kényelmetlen is.
Még mindig Kemenesi Gábor virológus szavaival tudok egyet érteni.
„Béna, de hatékony fegyvereink vannak a vírus elleni küzdelemben, úgy mint a maszkviselés és a kézmosás, ám egyelőre csak ezek vannak. Használjuk őket!”
Sajnos a napi kormányzati tájékoztató szövegből kikerült a maszk viselésére vonatkozó rész. Már volt időszak, amikor eltűnt majd visszakerült ez. Talán csak a véletlen műve.
Más érdekességet is találtam a hivatalos oldalon. Én nagyon sokáig azt hittem, hogy az adatokat a térképre és a tájékoztatási oldalra egy szoftver generálja. Egy hónapja elkezdtem letölteni a térképeket is, hogy akár országos grafikonokat is tudjak készíteni. Meglepve tapasztaltam, hogy a fájlok nevei és típusai változóak, egyáltalán nem egységesek. Erre csak ember képes (minden adminisztrátor ott hagyja „ujjlenyomatát”), egy gép, egy szoftver ilyet nem csinálna.